Hatay'da Tabldot Yemek Avantajı

Tabldot kelime anlamı olarak belirli bir fiyat karşılığı verilen seçmesiz yemektir. Tabldot yemek hizmetleri geçmişten günümüze yükseliş göstermiştir. Yemek hizmetleri ile insanlara pratiklik kazandırmıştır. Bu nedenle firmalarda yemek hizmeti için tabldot yemek firmaları ile anlaşarak yemek hizmetini temin etmişlerdir.
 
Tabldot Yemek Hizmetleri
Tabldot yemek hizmeti sürecinde uzman kişilerin öncülüğünde hazırlanan menüler, mevsime göre seçilen ürünler ile yemeklerin yapılması, ürünlerin güvenilir yerden temin edilmesi, uygun şartlarda muhafaza edilmesi, catering sektörü içiresindeki yeniliklerin entegre edilmesi, müşterinin isteklerine göre yemek hizmetinin sunulması, sunumların özenle yapılması ve zamanında sunulması vb. işlemler yer alır. Her bir süreçte özverili çalışma yürütmek, standartları sağlamak, yasalara uygun çalışmalar yürütmek, doğaya zarar vermeden çalışmalar yürütmek, geri dönüşümü sağlamak, gıda güvenliğine dikkat etmek gerekir. Buna ek olarak hijyenik ortamlarda çalışma yürütmek ve personeller için eğitim düzenlemek gerekir.
 
Tabldot Yemek Hizmeti Avantajları Nelerdir?
Yemek şirketleri tarafından sunulan tabldot yemeklerin hem organizasyon düzenlemek isteyen hem de firmalarda, fabrikalarda ya da kurumlarda çalışanların günlük yemek hizmetini karşılamak için hizmet alanlara pek çok fayda sağlar.
 
Tabldot yemek hizmetlerinin sağladığı avantajlar:
 
Yemek hizmeti almak isteyen şirketlerin çalışanlarına gün içinde dengeli ve düzenli beslenmesine,
Yemek firmaları tarafından kalori hesaplamaları ile oluşturulmuş planlı menülerin sayesinde gün içinde gerekli kalorinin alınmasına,
Çalışanların düzenli ve dengeli beslenmesi ile daha verimli çalışmalar yürütmesi,
Hazır paketli ürünler yerine ev yemekleri lezzetinde yemeklerin yenmesi,
Besin değerleri yüksek ürünlerin tüketilmesine,
Çeşitli seçeneklerin sunulduğu menülerdeki yemekleri yeme imkânı,
Tabldot yemek hizmetinin daha ekonomik olmasına,
İşinde ehil kişilerden alınan tabldot yemek hizmet ile yemek hizmeti sürecinin sorunsuz halledilmesine,
Yemeklerin ziyan olmasının önlenmesine,
Organizasyonlarda özgün sunumlarının yapılmasına,
Özel günler için hazırlanan organizasyonlarda sorunsuz hizmet almasına,
Beş çayı ya da mevlüt gibi organizasyonlarda kişilere özel ikramlıklar sunulmasına,
İnsan sayısının fazla olduğu kurumlarda ya da organizasyonlarda kısa sürede yemeklerin sunulmasına,
Firmaların yemek hizmeti için gereken süreçler ile uğraşmayarak zaman kazanmasına,
Sağlıklı yemeklerin tüketilmesine olanak tanır.
 
Tabldot Yemek Hizmetlerinde Servis
Yemek hizmeti vermek isteyen catering şirketleri tarafından özenle seçilen malzemeler ile lezzetli ve sağlıklı yemeklerin yapılmasının yanı sıra müşterilerine hızlı bir şekilde servis yapması da bir o kadar önemlidir.
 
Yemek firmaları müşterilerinin memnuniyetini kazanabilmek için yemeklerinin sunumunda ve servisinde etkili çalışma yürütmesi gerekir. Hazırlanan yemeklerin müşteriye zamanında ulaşması ve o süre zarfı içerisinde herhangi bir bozulmanın meydana gelmemesi için gerekli tüm önlemleri alması gerekir.
 
Sonuç olarak günümüzde tabldot yemek hizmeti veren pek çok catering firmaları bulunur. Bu hizmeti sunan firmalar müşterilerine lezzetli, sağlıklı, besin değeri yüksek yemekler üretir. Bu nedenle sağladığı faydalar ile işletmeler için önemli bir hizmet türüdür.

Diğer Blog

 • Hatay Yemek Firmaları

  Yemek firmaları, hizmetleri ile insanların yeme düzenini oluşturmasına ve dengeli beslenmesine olanak tanıyan firmalardır. Bu özelliği işinde yetkin çalışanlar tarafından hazırlanan lezzetli yemekler ve zamanında ulaşan hizmetler sayesinde gerçekleştirir.
 • Catering Tabldot Yemek Hizmeti

  Yemek şirketleri catering tabldot kelimesinin anlamını baz alarak müşterilerine catering tabldot yemek hizmetlerini misafirine sunar gibi özenli ve titiz çalışır. Bu sebeple de pek çok firma bünyesindeki çalışanları için yemek hizmetini catering firmaları ile anlaşarak karşılar.
 • Hastanelere Yemek Servisi

  Tadım Yemek ve Toplu Yemek Servisi, depolama, hazırlık ve pişirme gibi konularda ekstra bir alanı bulunmayan hastane, klinik ve sağlık ocaklarının taşıma yemek ihtiyacını karşılamaktadır.
 • Fabrikalara Catering Hizmeti

  Tadım Yemekçilik, İskenderun'da faaliyet gösteren fabrikaların personelleri için tabldot yemek ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş yemek üretim tesisidir. Personel yemeğinde kaliteli yemek üretimi; taşıma yemek servisi, yerinde yemek üretimi, paket yemek servisi hizmetlerini vermektedir.
 • Toplu Yemek ile Catering Arasındaki Farklar Nelerdir

  Günümüzde Catering denilince bir çoğumuzun aklına ilk gelen şey "Toplu Yemek" oluyor. Halbuki toplu yemek tüketimine Catering denilmesi doğru bir tanımlama değildir.
 • Toplu Yemek Firması Seçimlerinde Dikkat Edilecek Durumlar

  Catering ülkemize ilk olarak 1980 ‘li yıllarda girmiştir. O dönemlerde otellerde rastladığımız catering firmaları zaman içerisinde tüm firmalara ve kuruluşlara yayılmıştır. Bir catering firması seçerken pek çok noktaya değinilmelidir.
 • İskenderun Cenaze Yemekleri

  Belirlenen yemekler üzerinde çalışmalar yaparak menümüzü belirliyoruz. Kaliteli hammadde alımlarımızla birlikte profesyonel ve deneyimli kadromuzla üretilen yemekler, İstediğiniz noktaya istediğiniz saatte sevk edilmektedir.
 • Tadım Yemek ve Catering Hizmetleri

  İskenderun'da Tadım Yemek olarak catering hizmetleri ve taşıma yemek hizmetlerimiz ile İskenderun ve çevresine taşıma yemek, catering hizmetleri, mevlüt pilavı, davet yemeği, düğün yemeği, iftar organizasyonu hizmetleri vermekteyiz.
 • İskenderun Düğün Yemek Hizmeti

  Bu kadar düğün koşuşturmacasının arasında bir de düğün yemeğiyle uğraşmak istemiyoruz diyenlerdenseniz, doğru yerdesiniz demektir.
 • Toplu Yemek Fiyatları

  İskenderun da toplu yemek fiyatları farklılıklar göstermektedir.
 • İskenderun Toplu Yemek Siparişi

  Toplu yemek olarak, İskenderun Düğün Nişan toplu yemek siparişi , İskenderun Cenaze Mevlit Toplu yemek siparişi, İftar için toplu yemek olarak hizmet verilmektedir.